Vjekoslav Gregorović i stolni tenis vole se čitav život. Danas poznati opatijski para stolnotenisač celuloidnu lopticu počeo je nabijati još u djetinjstvu, a nije odustao niti nakon teške prometne nesreće koja ga je privremeno udaljila od omiljenog sporta.
Svestrani sportaš
-Osim sa stolnim tenisom, u mladosti sam se bavio i mnogim drugim sportovima, pogotovo vaterpolom, jedrenjem i nogometom. Prije odlaska u tadašnju vojsku potpuno sam se okrenuo stolnom tenisu i igrao ga sve do prometne nesreće 1990. godine kada sam zbog povrede vratne kralježnice ostao potpuno nepokretan, prisjetio se Vjeko.
Ipak, fanatičnom voljom i upornošću stanje mu se popravilo do te mjere da se uspio vratiti svojoj prvoj sportskoj ljubavi.
–Počeo sam dolaziti u klub i 1997. godine uspješno debitirao na državnom prvenstvu za osobe s invaliditetom. Ubrzo sam postao reprezentativac i sudjelovao na europskom i svjetskom prvenstvu, rekao je Gregorović, koji idućih petnaestak godina nije propustio niti jedno veliko natjecanje.
-Osim na europskim i svjetskim smotrama, sudjelovao sam na paraolimpijskim igrama u Sydneyu 2000., Pekingu 2008. i Londonu 2012. godine. Nemam paraolimpijsku medalju, iako je malo nedostajalo u Sydneyu 2000. godine, kada sam osvojio četvrto mjesto u konkurenciji parova.
Povratak trenerskom poslu
Ono što nije uspio na paraolimpijskim igrama, Vjekoslav je nadoknadio na europskim i svjetskim prvenstvima.
–Osvojio sam pojedinačnu titulu svjetskog veteranskog prvaka te drugo mjesto u konkurenciji parova, no nažalost, na Paraolimpijskim igrama u Londonu 2012. došlo je do povrede donjeg dijela kralježnice, zbog čega sam pet godina bio neaktivan. I dan danas ostale su posljedice, pa prije svakog treninga moram popiti tabletu protiv bolova.
Najpoznatiji opatijski stolnotenisač posljednjih godinu, dvije okrenuo se treniranju opatijskih stolnoteniskih nada.
–Stvarno mi je zabavno raditi s djecom, iako nije lako naučiti igrati stolni tenis. Nije mi to prvo takvo iskustvo, s najmlađima sam radio do 2000. godine, ali nakon plasmana na Paraolimpijske igre u Sydneyu morao sam odustati zbog manjka vremena. Treba puno vremena i truda za svladavanje osnova stolnog tenisa. Klinci prvo počnu s vježbanjem forhenda, zatim bekenda, a nakon toga nadograđujemo i ostale tehničke elemente, otkrio je trostruki paraolimpijac, koji osim stolnog tenisa svakodnevno uživa u rekreaciji.
-Još od vremena vaterpola ostala mi je ljubav prema vodi, pa u zimskom periodu svakodnevno plivam u bazenu, dok je po ljeti na redu vaterpolo u Voloskom, otkrio je Gregorović, čija je dostignuća prepoznao i Grad Opatija, proglasivši ga u više navrata najuspješnijim sportašem s invaliditetom.